Dlaczego “Najlepsza oferta” jest warta uwagi?

Wydawałoby się, że książka Najlepsza oferta ze strony www.taniaksiazka.pl Georgii Le Carre będzie bardziej nastawiona na seks. Bo pomysł jest naprawdę dobry. Wielu czytelników będzie mile zaskoczonych tą książką. Wszystkie pomysły tutaj z jakiegoś powodu wstrząsnęły czytelnikiem i zostały trochę skonstruowane tak, by odpowiednio zamknąć wątek, który w inny sposób nie mógł zostać zamknięty.

Jak zaczyna się akcja w tej książce?

Ojciec Freyi zmarł, a ona i jej matka straciły pieniądze. Mimo to matka dziewczynki nie rozumie tego – nadal żyje w “bogaty” sposób. W rzeczywistości, gdy Freya robi wielką sprawę o jej ekstrawagancji, kupuje jej kawior w ramach przeprosin. Jeszcze mniej zabawne jest to, że mama wzięła dwa kredyty hipoteczne, żeby założyć butik, o którym zawsze marzyła – a teraz nie ma pieniędzy, żeby go spłacić. Świat Freyi rozpada się, a ona chce zrobić wszystko, by ocalić to, co jeszcze ma ona i jej matka.

Jaką decyzję podejmuje dziewczyna?

W rezultacie Freya bierze udział w aukcji dziewictwa – najwyraźniej jako atrakcja, która ma zostać zlicytowana. Zazwyczaj w takich aukcjach dziewczyny mogą wygrać niezliczone sumy pieniędzy, ale kwota, za jaką bohater jest licytowany, jest wręcz oszałamiająca. Później okazuje się, że Freya wie nawet, kto kupił ją na aukcję i może powiedzieć, że zawsze czuła z tym facetem chemię.

Dlaczego warto zapoznać się z tą książką?

Następujące wydarzenia są momentami interesujące. Oczywiście, poza mnogością seksu i innych podobnych sytuacji kojarzonych z dramatami romantycznymi, jest tu szereg wydarzeń, które mogą rozśmieszyć niejednego czytelnika. Na przykład, niezależnie od tego, czy Freya podpisała klauzulę poufności, czy nie, zaraz po aukcji opowiada o wszystkim swoim znajomym, a nawet ujawnia tożsamość klienta. Na dodatek Freya nadal pomaga mamie, ale zachowuje się w sposób tak okropny, że naprawdę można ją rozszarpać – i nieustannie płacze nad swoim nieszczęściem, zamiast wziąć sprawy w swoje ręce.

Jakim stylem jest napisana powieść?

Książka pt. “Najlepsza oferta” jest również napisana w:

  • chłodny,
  • spokojny sposób,
  • z prostym słownictwem.

Ogólnie jest ona skierowana do starszego czytelnika. Dialogi też są całkiem fajne, ale na pewno zależy to od tego, między kim się rozgrywały. Największym plusem była scena seksu, ponieważ naprawdę pobudzała wyobraźnię i była jedną z tych raczej bardziej “gorących”.

 

Related posts