Co jest intrygującego w “Najlepsza oferta”?

Początek roku na ogół ze sobą wiele premier książkowych. Jak wielki jest rynek literacki, a po zapowiedziach trudno wyłowić wiele obiecujących propozycji. Niedawno premierę miała książka “Najlepsza oferta” Georgii Le Carre (https://www.taniaksiazka.pl/najlepsza-oferta-georgia-le-carre-p-1452483.html), która może uzależniać i trudno ją opisać oraz w prosty sposób sklasyfikować.

Czego dotyczy opowiadana tutaj historia?

Freya to młoda, ambitna i odważna dziewczyna z dużym potencjałem. Po samobójstwie ojca, kobieta zostaje sama z matką. Zmienia się jej status społeczny. Są zadłużeni i grozi im utrata majątku. Freya nie chce, by stracili wszystko. Musi pomóc swojej matce, która nie może wyjść z depresji finansowej na własną rękę. Ratunkiem na zdobycie dziewczyny jest sprzedanie jej dziewictwa w klubie, w którym klientami są ludzie zamożni i odnoszący sukcesy. Dziewczyna postanawia się “sprzedać”. Za swoje dziewictwo otrzymuje niewyobrażalnie dużą sumę, a nabywcą jest stary przyjaciel. Czy jej kupiec okaże się wybawieniem i czy konkretna opłata oferowana za noc z nią pomoże jej wyjść z długów? Czy najlepsza oferta może prowadzić do jeszcze większych problemów?

Dlaczego książka jest wciągająca?

Należy podkreślić, że książka pt. “Najlepsza oferta” Georgii Le Carre to książka, która wciąga i wzbudza ciekawość. Ma kilka ciekawych punktów od początku, ale wydaje się to przeciętna historia dla nastolatków. Zachowanie bohaterów jest czasami dziecinne i dziwne, wszystko straciło na wiarygodności, niemniej jednak, można to przełożyć przez palce. Książka napisana została prostym językiem, całość przedstawiona jest głównie z punktu widzenia głównego bohatera. Jest to łatwa i szybka lektura. W tej książce jest dużo scen seksu. Pozostają tutaj jednak niektóre kwestie są niejasne i nie wszystkie wątki zostały ostatnio odpowiednio wyjaśnione.

Czego wbrew pozorom możemy się nauczyć z tej książki?

Jak w przypadku każdej książki, staramy się wyciągnąć wnioski, które należy przenieść do życia. Autorka stara się w niej pokazać, jak zmienia się życie, gdy zmienia się grubość danego portfela, jak kobiety poświęcają się dla rodziny, jak ludzie są gotowi podejść do innych jednostek i jak walczyć o kogoś. Najważniejsze jest to, aby nie oceniać ludzi na podstawie ich oszczerstw o innych, ale poznać je samemu, żeby móc wszystko zrozumieć. Nie można nigdy ani książek, ani ludzi oceniać w sposób jednoznaczny.

 

Related posts